the dark side: | fanart | fanfiction | characters |  

                                         the bright side:  | fanart | characters

                                                                   website: | news | archives | about | guest book | links

 

Jeśli masz pomysł na Fan Art, jakieś sugestie, pytanie, albo jeśli chcesz po prostu wyrazić swoją opinię na temat stronki - wyślij e-owl!

Lub napisz na GG - 3866095.  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

created and owned by matilda snape aka anks 2002-2005

 

{ Fan Fiction }

 

(Jeśli posiadasz FanFic, który twoim zdaniem jest naprawdę dobry - ślij do Matildki. Zastrzegamy sobie jednak prawo do ostrej selekcji i do poprawy ew. błędów językowych, mających istotny wpływ na odbiór treści i estetykę tekstu. Wszystko po to, żeby czytelnicy tychże mieli pewność, że FFy, które chcą przeczytać, są tego warte. Z góry do dołu dziękujemy! ^_^)

 

Snape'ologia

Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby jakaś uczennica zakochałą się w naszym wspaniałym Profesorze? Co by było, gdyby taką uczennicą była Slytherinka z zapędami badawczymi? 

 

Co naprawdę zdarzyło się w Dolinie Godryka

Matildowa wersja wydarzeń z 31 października 1981. Chyba nie jest aż tak płaczliwe, jak mi się wydaje, co?

 

Reportaż z Pola Wielkiej, Końcowej i Ostatecznej Bitwy... by Margit

Na Gwieździe Śmierci ma odbyć się Ostateczna Bitwa Dobra ze Złem. Kto wygra? Ostatnie chwile przed walką przedstawia Rita Skeeter.

 

The Meeting [1] [2] by Uliczka

Czyli Świąteczne spotkanie z Nieznajomym

 

The very end of Harry Potter by Uliczka - [1] [2] [3] [4] [5]

Tak się składa, że przeczytałam “Harry Potter and the Order of the Phoenix” po angielsku jak tylko wyszedł i zdaję sobie sprawę z anomalii, jakie w związku z tym pojawiają się w tym fanfiku, ale zaczęłam go pisać duuużo wcześniej i chciałam go mimo wszystko dokończyć. Pozwoliłam sobie skorzystać z niektórych wiadomości, które poznajemy w OotP, ale tylko kilku. Potraktujcie to jako jakieś alternatywne zakończenie, albo nie wiem co. Enjoy reading

 

Jarzębina by Koticzka

To opowiadanie powstało „na zadanie”. Będąc na spacerze postanowiłam zabawić się w opowieści z moją Kuzynką, prosząc ją jedynie o podrzucenie tematu. Nie miała pomysłu, ale marudziłam, więc wreszcie nieco zirytowana rzuciła: „Napisz o małym koraliku jarzębiny, leżącym na ziemi”. Zamilkłam. Maszerowałyśmy dalej po schodkach na punkt widokowy. Może i był upał, ale w mojej głowie właśnie złapał pierwszy przymrozek.
Silny pierwszy mróz na posesji rodu Malfoyów...

 

Oddanie (Addiction) by Koticzka

III część trylogii Trinity. Narcissa przebywając w Paryżu poznaje pewnego mugola i wraz z nim pewnego razu ma wypadek samochodowy. A któż zajmuje się eskortą pani Malfoy do willi Malfoyów i samym jej zdrówkiem? :))

 

Wielkie Oczekiwania (Great Expectations) by Koticzka - [1] [2] [3] [4] [5]

Wojna trwa. W szeregi Death Eaterów wstępuje nowy żołnierz. Szybko zdobywa zaufanie Czarnego Pana i awansuje, ale pewna nie do końca przewidziana w skutkach bitwa zmienia wszystko. Część II trylogii Trinity.

 

Sacrifice by Mylene - [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

Severus Snape, Złote Dziecko Lorda Voldemorta, ten, który zabija bez użycia różdżki, pomaga siostrze Siriusa Blacka "zaaklimatyzować" się w środowisku Death Eaterów. Jak twierdzi Mylene - to nie jest FF miłosny.

 

Naivety by Koticzka

W zatłoczonej sali trwa mugolska konferencja, ale jego nie interesuje, na jaki temat. On jest tylko obserwatorem, czekającym na prawdziwe przedstawienie. I rzeczywiście, wkrótce rozpoczyna się inferno, ale czy pozostanie wobec niego obojętny? Część I trylogii Trinity

 

(Again) by Magdziasky

Gdyby tylko mogła, zrobiłaby dla niego wszystko. Ale to było niemożliwe. Teraz, ten mały głupi Harry Potter znowu go pokonał. Znowu! Co za hańba dla wszystkich wiernych Death Eaterów... i dla niej. (wersja angielska & polska)

 

Fan Fiction no. 2 by Mylene - part I, part II, part III, part IV, part V, part VI, part VII, part VIII

Severus jest zły, bo znowu nie dostał Obrony, a co gorsza, w tej rywalizacji tym razem pokonała go kobieta...

 

Decisions

Cyrusa Crowley zawsze ciekawiło, czym zajmuje się ten chłopaczyna, ale nie chciał się do tego przyznać. Pamiętał, jak ten pojawił się tutaj, na Nokturnie, niecały rok temu z jedną walizką podręcznego bagażu i ogromnym kufrem z wyposażeniem swojego laboratorium...

 

Sev and the Cat -> part I, part II

Cierpiący na nerwicę i złośliwość rzeczy niekoniecznie martwych Severus Snape, dostaje w prezencie urodzinowym kota. W odrażającym, różowym koszyczku :D

 

Amelia Shelley

Shelley'owie to jeden z tych szanowanych rodów czarodziejskich, które wystąpiły przeciwko Voldemortowi. Pewnej nocy do ich posiadłości przybywają Death Eaterzy...

 

Zbliżały się Walentynki -> część I, część II

Snape pod wpływem jakiegoś eliksiru zmienia się w śliniącego się i bardzo romantycznego faceta organizującego dyskotekę. W zamyśle miało być śmieszne:))

 

Ostatnie Walentynki Snape'a

Mati miała wenę twórczą podczas angielskiego :)) Krótkie, ale chyba fajne.

 

Moja pierwsza lekcja Eliksirów

Darklin, dzięks za inspirację! Takie moje "countercurse" na te "miłosno-kluskowate" FF.:)

 

Fan Fiction no.1 by Slav

Pierwszy Sevowski Fic Slavki z wczesnego okresu fanatyzmu (kiedy to jeszcze fanatyzmem nie można go było nazwać, co zresztą doskonale widać w treści - pisanej z perspektywy Pottera)

 

Fan Fiction no.2 by Slav

Sporo retrospekcji. Sev nudzi się w pracy, bo za dużo wspomina. Slav określa to jako wskazówki dla dekoratorów wnętrz.

 

Ważne pytania egzystencjalne

Absolutnie zaczepiasto zarąbiste! Totalna parodia FFów tych, którzy myślą, że wiedzą o czym piszą, a tak naprawdę nie mają o tym totalnego pojęcia