the dark side: | fanart | fanfiction | characters |  

                                         the bright side:  | fanart | characters

                                                                   website: | news | archives | about | guest book | links

 

Jeśli masz pomysł na Fan Art, jakieś sugestie, pytanie, albo jeśli chcesz po prostu wyrazić swoją opinię na temat stronki - wyślij e-owl!

Lub napisz na GG - 3866095.  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

created and owned by matilda snape aka anks 2002-2005

 

{ Styczeń '03 }

 

31.01.03, piątek

Witam serdecznie w nowej odsłonie i zapraszam dalej! Jak widać, grafa się zmieniła ^_^. Powiedzcie tylko, na lepsze?

Pragnę też zawiadomić, że to jeszcze nie koniec zmian - w najbliższym czasie zamierzam też przy rysunkach i komiksach (tych właściwych, a nie przy linkach) zamieścić komentarze nieco dłuższe niż były do tej pory. A póki co - make yourselves comfortable! :)

Matildka

 

 29.01.03, środa

Kolejna owocna w FA noc - check out "Mały Drejczek"

 

28.01.03, wtorek

Absolutne sorry za tego linka wczoraj - zapomniałam, że on już od dawna nie działa. Prócz tego - Art. Tym razem Voldi rysowany około 2 w nocy. I jeszcze jedno - wiem, że nikt nie lubi wpisywac się do Ksiąg gości (sama tego nie cierpię, choć czasem się wpiszę), ale proszę, zostawcie po sobie ślad! I piszcie, jeśli macie pomysły na Arty. Być może to właśnie one zostaną zrealizowane i zaprezentowane na stronce.

 

 27.01.03, poniedziałek po raz trzeci

To jak już macie tak dobrze, to daję jeszcze coś - FanFic by Slavka. Totalna zlewa. A jako dodatek - zajrzyjcie tutaj. Znajdziecie tu FFy, w których za Chiny się nie połapiecie! FFy te pochodzą z tej stronki, ale jak widzę, poszczególne serwisy lubią się wymieniać tekstami. Albo pewne osoby lubią sobie przywłaszczać co-nie-co i posyłać jako swoje, bo FF pod tytułem "Lily Potter idzie do Hogwartu" znajduje się również na Elisie. Aha, najlepiej jest go czytać na głos z przesadnie egzaltowaną tonacją - co u słuchaczy wywoła salwy śmiechu - gwarantuję. Oczywiście, absolutnie nie wyśmiewam się z autora tegoż tekstu - on sam z siebie się śmieje... ^_^

Matildka

 

27.01.03, poniedziałek po raz drugi

Nowy Art. Tym razem HP i Drejcze podczas Quidditcha - enjoy!

Matildka

 

27.01.03, poniedziałek

Cześć wiara, jeżeli nie macie nic innego do roboty to zajrzyjcie do O nas Napisałam tam o paru dziwnych rzeczach, które powinniście o mnie (Slavie) i częściowo o Mati wiedzieć, jeżeli już wchodzicie na tę stronę.

Miłego czytania i do... napisania. (A Matildka dopisze swoje kiedyś tam ^_^ i doda FA)

Slavk

25.01.03, sobota

Jeden Drejcze i komiks. Enjoy!

Druga sprawa: Mało piszę, bo przygotowuję nową grafę. Ale rysuję dużo, bo mam nowe przybory - details on the blog

 

23.01.02, czwartek

Jej, was już tutaj było ponad 500... Geez, a ja tu nic sensownego nie daję... A wszystko dlatego, że modyfikuję grafikę i rysuję. Na razie kryzys weny, ale mam nadzieję w ferie dawać częściej i więcej. I DZIĘKI wielkie!

 

21.01.03, wtorek

Nowy Art - Sev + Lucius

 

19.01.03, niedziela

Dwa arty. Jeden Sev i Misc

 

16.01.03, środa

Jak wszyscy zapewne wiedzą od wczoraj (ja osobiście wiem od dzisiaj), nareszcie we know, kiedy pojawi się 5 tom HP! YEAH! Poniżej mam skrawki artykułu zawierającego fragmenty tegoż tomu. Niestety, pozostawiam wam tylko oryginał, ponieważ za długo nie widziałam na oczy tej potterowskiej angielszczyzny. Rozkoszujcie się wraz ze mną! Przy okazji: artykulik ten jest oficjalnym prasowym info, a w całości możecie go przeczytać na TLC.

 

-She has written a brilliant and utterly compelling new adventure, which begins with the words:"

The hottest day of the summer so far was drawing to a close and a drowsy silence lay over the large, square houses of Privet Drive.....The only person left outside was a teenage boy who was lying flat on his back in a flowerbed outside number four."

Later in the novel, J.K.Rowling writes:

"Dumbledore lowered his hands and surveyed Harry through his half-moon glasses.'It is time,' he said 'for me to tell you what I should have told you five years ago, Harry.  Please sit down. I am going to tell you everything.' -

 

Dziękuję za uwagę i życzę miłego oczekiwania! A póki co, walę fizykę i idę rysować FA, bo aż mnie wena rozpiera!

 

14.01.03, wtorek

Nowy arcik - Luciusik. Chciałam, żeby wyglądał inaczej niż Drejcze. Check it out! A teraz idę się uczyć matmy;) I fizyki :))

Matisia 

 

13.01.03, poniedziałek

Kiepściutko, tylko jeden art dodaję i nawet słowa nie powiem.

 

 11.01.03, sobota

Tak jak obiecywałam - 11 Artów, 8 Misc. Komiks tylko jeden. I to ostatni taki wielki update, bo dałąm już 90 procent mojego archiwum. Teraz wszystko zależy od mojej weny ^_^

Nareszcie obejrzałam po raz drugi Komnatę Tajemnic - mam ją na dysku. Piękna jakość. DVD będzie trzeba kupić, bo dadzą całą scenkę z Malfoy'ami u Borgina i Burkesa. Yeah.  Uśmiałam się nieraz na scenach z Rickmanem. Pojedynek na przykład - Rickman zastosował te same chwyty, co w Robin Hoodzie jako Sheriff z Nottingam. Świetne to było 

 

8.01.03, środa

Dzisiaj imieniny Seweryna, a jak podejrzewam wiecie, że Seweryn lub Sewer to polska wersja Severusa (który to pochodzi z łaciny i znaczy mniej więcej tyle, co "ostry, niemiły itp.") Jego imienin jest kilka w roku, natomiast Lucius, to bynajmniej nie Lucjusz (ale zgadzam się tłumaczeniem - zachowuje coś z tej arystokratyczności Malfoy'a seniora), a Lucjan. Bleeh, straszne, nie? Takie to jakieś pospolite mi się wydaje... I kojarzy mi się z tym lektorem, Lucjanem Szołańskim ^_^. Jestem w trakcie kończenia jednego sporego rysunku. Jeśli się nie wkurzę i nie podrę go na kawałki po drodze, to dam go w weekend. Mam też pewien pomysł na kolejny, związany z Danse Macabre (czyli tańcem śmierci), jako że przerabiam to na polskim, a śmierć to przecież taki fascynujący temat! Sev powinien mieć tak na drugie imię =)). Bo Vold już ma. Jak wiadomo, jego pseudo pochodzi  od francuskiego     "la Mort", czyli po prostu śmierć. Tak, ale na dzisiaj to już koniec o etymologii... Jeden art - Slaffki, HEHE, jestem wredna, i jeden komiks

 

6.01.03, poniedziałek

Dodane 4 Arty i 9 komiksów i 3 Misc. Enjoy!

Droga Dark Princess! Dzięki wielkie za słowa otuchy! A więc ktoś trafia na tę stronkę! Geez, ale wypas. Dla takich aż chce się rysować! Chcę, żeby na polskich stronach nareszcie pojawił się porządny polski FA! Slytherini, łączcie się! ^_^

Maciata 

 

5.01.03, niedziela

Dodałam 2 arty, niedługo będzie więcej! Dojdą też mam nadzieję nowe działy. I ściągajcie sobie Arty do woli. Tylko przy ewentualnym umieszczaniu ich na swojej stronce, proszę, piszcie skąd je macie, a najlepiej najpierw napiszcie do mnie.

Matyldka

 

4.01.03, sobota

Już niedługo nowe Fan Arty! Czekają tylko na ładne obrobienie i danie na stronkę. Będzie tego trochę... Poza tym, chyba zacznę dawać normalnie te rysunki. Niech sobie je wiara kopiuje...

Widzieliście już HP&Komnata Tajemnic? I co sądzicie? Ja uważam, że jest o niebo lepsza niż poprzednia - mniej chaotyczna i pozlepiana na chybił trafił. Cieszę się, że postawili trochę na parodię. Lepiej, żeby było śmiesznie, niż żeby myśleli, że wyszło im śmiertelnie poważnie i wspaniale, a nam, że żałośnie. Zaskoczyło mnie to, ale było dobrze. Alan R. czyli obywatel SS wymawiający "Expeliarmus" jak paralityk... Ale dla mnie (dla nas) bohaterem tej części był absolutnie unbef*ckinglievable Jason Isaacs jako Lucius M. (a nie jak wszyscy twierdzą - Kenneth Branagh, chociaż zły nie był). Nie będę się teraz na ten temat rozpisywać, ale powiem jedno: text, który w oryginale brzmi: "Let us hope Mr Potter will always be around to save the day" jest kompletną improwizacją Isaacsa, a odpowiedź nań - improwizacją Radcliffe'a. Hmm, cool. Ale najlepsza to była laska Malfoy'a - w życiu byśmy nie wpadły, że w środku jest różdżka! I do tego z rączką w kształcie węża! To też pomysł Isaacsa :) Kompletny szok z powodu prawie rzuconej Kedavry. Aż dziwne, że establishment filmu przeczytał coś więcej niż tomy 1, 2, 3...  "Avada!..." jest powodem mojego nowego FFa, który jak skończę pisać, pojawi się tutaj (ale na razie piszę go po angielsku).

Trafił się też niestety zawód. Jak dotąd, tylko Viva i Gazeta Wyborcza zamieściły cokolwiek o Isaacsie i Malfoy'u. W Cinema było full literówek (Hauself Dooby, Askaban), a Film ograniczył się do krótkiej recenzji, opisu zwierzaków i paru fotek, które znamy wszyscy doskonale. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie album z naklejkami dla Luciusa kupić... Hmm, to na razie tyle. W przyszłości postaram się dać oprócz FA także opis Seva i Luciusa wraz z tekstami aktorów ich odtwarzających (właściwie głównie Isaacsa). Let us hope, że mi czasu nie zabraknie. I miejsca.

Matylda, która kocha teraz Luciuska