the dark side: | fanart | fanfiction | characters |  

                                         the bright side:  | fanart | characters

                                                                   website: | news | archives | about | guest book | links

 

Jeśli masz pomysł na Fan Art, jakieś sugestie, pytanie, albo jeśli chcesz po prostu wyrazić swoją opinię na temat stronki - wyślij e-owl!

Lub napisz na GG - 3866095.  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

created and owned by matilda snape aka anks 2002-2005

 

{ Luty '03 }

 

28.02.03, piątek

Hail everyone!

Nowy portrecik Luciusa M. oraz nowy komiks - parafraza wczorajszego o treści nieco różnej.

------

Banshee (w HP&WA - Szyszymora) - współczesny angielski termin na określenie celtyckiej bean sidh ("kobiety wróżki"); demoniczna wróżka w tradycji irlandzkiej wsi. Po przybyciu wywodzącego się z obszaru dzisiejszej Hiszpanii plemienia Mila (przodków współczesnych Irlandczyków), bogowie i boginie Tuatha De Danann zniknęli pod ziemią i zamieszkali wewnątrz wzgórz. Przez stulecia przekształcali się oni w wyobraźni ludowej w różne demony i duchy - m.in. w Banshee. Wierzono, że zawodzenie Banshee zapowiada zbliżającą się śmierć.

------

Matilda

 

27.02.03, czwartek

Ave!

Proszę, nowy komiks - Typowa lekcja Eliksirów. Enjoy. 

A także - nowy dzialik po lewej Postacie. Na razie jest tam tylko Sev i do tego nie cały, bo brak cytatów i skrócenoje biografii Rickmana. However, wszystko w swoim czasie, więc cierpliwości ^^*

And błagam, klikajcie na Świstoklika! Dzięks ^^*

Matilda

 

26.02.03, środa

Nowy Arcik - znowu Misc. ale tym razem z nową postacią. Tadaaaam! Mój pierwszy Sirius Black, więc proszę o wyrozumiałość.

Matildka

 

22.02.03, sobota

Nowy Misc - męczyłam go do 3 nad ranem i dałabym go o tej godzinie, ale mi prąd wyłączyli... Anyway, jest kolorowy ^^*

Mati

 

21.02.03, piątek

Po pierwsze: Dodaję komiks by Magdziasky - uwaga, po angielsku i wchodzisz na własną odpowiedzialność - choć w sumie jest cenzura (*smirk* - Magdziasky)

Po drugie: Mr Młode Lico *smirk* dziś wchodzi we wspaniały 57 rok życia - Happy Birthday to Alan Rickman! :)))) chlip...

Matilda

 

18.02.03, wtorek

Art z Sevem - owoc kilkugodzinnej (naprawdę) bitwy z Photoshopem.

 

17.02.03, poniedziałek

Finally, pierwsza część mojego FFa Decisions do wglądu. Na razie pozostanie taki, jaki jest - możliwe modyfikacje, a już na pewno kontynuacja w (I hope) niedalekiej przyszłości.

MatildaS.

 

16.02.03, niedziela

Daję komiksa narysowanego przed chwilą jako przeprosiny za brak nowości jakichkolwiek. Mam nadzieję, że to wszystko wyjaśni... I dzięki ogromne dla Was za wsparcie, porady i przede wszystkim za odzew na mój konkurs :). 

W tygodniu powinny pojawić się nowe Arty. 

Matilda wkurzona na siebie

 

13.02.03, czwartek

Nareszcie jakiś Art. Tym razem znowu Misc. Enjoy and klikajcie w Ranking Świstoklika :). Thx z góry do dołu.

Matilda S.

 

11.02.03, wtorek

Dodaję drugą część FFa Mylene pt. "Sev and the cat". Zapraszam do czytania i Księgi Gości :D

 

10.02.03, poniedziałek

Dodaję nowy dział - Linki. Mam nadzieję, że poznacie w ten sposób także inne naprawdę wartościowe stronki. Z przyjemnością ujrzę Wasze propozycje nowych linków.

 

8.02.03, sobota

Witamy serdecznie Mylene w dziale Fan Fiction! Jej pierwsze dzieło nosi tytuł "Sev and the cat". Zapraszamy też Was do współpracy!

Matildka

 

7.02.03, piątek, ok. godz. 20:20

Dwa nowe Arty. Sev powraca w moje łaski :) i Regis. Zapraszam też do Księgi Gości.

Matilda S.

 

7.02.03, piątek 

Dodaję 2 Arty Madzi: Narcissa&Lucius oraz Drejczak.

 

6.02.03, czwartek po raz trzeci 

Kolejny FF z mojego archiwum - Amelia. Ponieważ jest stary, może być lekko żałosnawy.

Jeśli wy macie jakiś FF, który uważacie za naprawdę dobry - ślijcie do Slaffki. Uwaga -  zastrzegamy sobie prawo do ostrej selekcji i poprawy ew. błędów związanych z estetyką pracy jako takiej.

 

Po drugie: Ogłaszam konkurs na imię dla misia, który jest własnością Severusa Snape'a (vide: komiks Wizyta). Nagrodą z pewnością będzie (oprócz satysfakcji, że w komiksach na stronce będzie miś nazwany zwycięskim imieniem) rysunek Seva z jego przyjacielem, ale nie wiem jeszcze, jaką drogą dostarczony... Rozwiązanie konkursu - około marca '03. Swoje propozycje przesyłajcie na mojego mejla

 

6.02.03, czwartek ponownie

Nowy Art - nadal Klub Pojedynków, ale tym razem z nieco innej perspektywy. Zapraszam!

Matildunia

 

6.02.03, czwartek

Nowy Art - Klub Pojedynków wzorowany na scence z filmu. Zapraszam tutaj!

Matilda

 

5.02.03, środa

W USA odbył się ostatnio konkurs na opisanie w kilku zdaniach, co ciekawego powie Dumbledore do Pottera w 5 części po pamiętnych słowach "It is time for me to tell you what I should have told you five years ago". I ludzie pisali, niekiedy naprawdę śmieszne rzeczy. Być może już mieliście z tym kontakt, ale ja i tak przytoczę kilka wypowiedzi, gdyż są one kwintesencją domysłów na temat przeszłości potterowego świata, które często-gęsto były rozwijane w wielu FFach:

 

Odnośnie powiązań rodzinnych:

Voldemort pojawia się jako ojciec/dziadek/wujek/albo jeszcze co innego, niepotrzebne skreślić, Pottera.

Odnośnie spraw miłosnych - to jest dobre :)

James kochał Lily. Nie, Snape kochał Lily (baaaardzo powszechny pogląd). Nie, to Voldemort kochał Lily (też popularne, aczkolwiek, chyba nie zabiłby swojej ukochanej, co nie? Chociaż...)

Odnośnie osób, które wcale nie są tym, za kogo się podają (podawali)

James i Lily byli Death Eaterami. Arthur Weasley jest Death Eaterem. Ron i Hermiona to szpiedzy Voldemorta. Drejcze jest bratem Pottera (nie no, to jest dobre ;))

Inne dziwne

Hagrid jest matką Harry'ego. *ROTFLAHMS*

Dumbledore chodzi jednocześnie z Hermioną i McGonagallową.

Dumbledore to robot-morderca, który przybył, żeby zgładzić Pottera (LOL, ktoś się za dużo naoglądał Terminatora)

James sklonował Harry'ego, a Dumbledore takiego małego klona (embriona?) Pottera juniora trzyma sobie w słoiku (X-Files się kłania, podejrzewam, a a propos słoików, zaczęłam się obawiać się tego, co Sev trzyma w swoim laboratorium...)

 

4.02.03, wtorek ponownie

Wielki dzień dziś mamy - dwa aktuale, hieh. Anyway, Magda K. aka Kulpina presents her first own Fan Art - check out! A po drugie - drugi komiks. Ja Was normalnie dziś rozpieszczam... W zamian za moje poświęcenie - proszę, wpiszcie się do Księgi Gości ;)))

 

4.02.03, wtorek

W Fan Artach znajdziecie nowy komiks. Uwaga, zawiera spoilery dotyczące wcześniejszego rysunku, więc proszę o przeczytanie przynajmniej opisu tegoż komiksa, a wszystko skapujeta ;) Oprócz tego również rysunek :)

Po drugie: News dotyczący DVD HP&CoS, z tym że chodzi o australijską wersję (chociaż sądzę, że nasza wersja, również będzie toto zawierać). Tak więc na DVD spodziewamy się:

16 minut dodatkowych scen (including scena z Malfoy'ami z Borgina i Burkesa)

Wywiad z Rowlingową, oraz nauczycielami i uczniami Hogwartu (aktorami?)

7 szkiców z produkcji (nie wiem, może chodzi o szkice strojów? I hope so)

Trailery

Oprócz tego ma być full plakatów, trójwymiarowych "wycieczek" po Hogwarcie i takich innych. Zobaczymy, ile z tego będzie dotyczyło Malfoy'ów. DVD światową premierę ma 11 kwietnia, więc u nas pewnie będzie dopiero w lecie, jak zwykle. I zwali się na nas jeszcze koszt 5 tomu. Ciężko będzie w tym roku.

Po trzecie: Może jestem spóźniona, może to stary news, ale jak wczoraj wyczytałam - Tom Felton aktorstwem zamierza parać się do 16 roku życia. Czyli jakby nie patrzeć - do 22 września tego roku. Aktor twierdzi jednak, że w 3 części jeszcze wystąpi. 

A kto będzie później???? Mam nadzieję, że zmieni zdanie... 

Po czwarte z Yahoo: Pytanie, czy książki Rowlingowej i filmy o  małym czarodzieju mają pozytywny wpływ na dzieci, pojawiło się przy okazji konferencji w Watykanie, gdzie ogłoszono dokument na temat ruchu New Age. "Nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas nie dorastał w wymyślonym świecie wróżek, magików, aniołów czy czarownic. One [Potterowskie książki] nie są złe, czy przeciwne chrześcijańskiej doktrynie. Pomagają za to dzieciom zrozumieć różnicę między dobrem a złem" - powiedział ks. Peter Fleetwood, jeden z przedstawicieli Watykanu. 

No, to teraz nawet papież jest z nami :)) I nikt już nie może nam zarzucić, że jesteśmy satanistami, a Harry Potter to nasza satanistyczna biblia (bo biblią jest tak czy tak). Co za szkoda... ^_^

Matilda

 

3.02.03, poniedziałek

W archiwum możecie znaleźć reckę moją pierwszej części filmu. Odświeżyłam też stronkę z Artami - teraz posiadają jeszcze opisy :)

 

1.02.03, sobota

Dodaję nowy (a właściwie baaardzo stary) FanFic Slavki oraz nowego Arta z Luciusem.