the dark side: | fanart | fanfiction | characters |  

                                         the bright side:  | fanart | characters

                                                                   website: | news | archives | about | guest book | links

 

Jeśli masz pomysł na Fan Art, jakieś sugestie, pytanie, albo jeśli chcesz po prostu wyrazić swoją opinię na temat stronki - wyślij e-owl!

Lub napisz na GG - 3866095.  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

created and owned by matilda snape aka anks 2002-2005

 

{ Kwiecień '03 }

 

24.04.03, czwartek

Jak już nikt do nas fikców nie przysyła, to nie pozostaje nic innego, jak Arty. No i właśnie dziś mamy Voldka (nareszcie, bo go najmniej) i Draczka.

I jeszcze jedno: dostałam ostatnio mejle z zapytaniami, co sie stało z konkursem na imię dla misia Sevcia, czy został rozwiązany etc. Więc informuję, że nie został rozstrzygnięty z powodu zbyt małego odzewu z Waszej strony - jest jedynie *odwleczony* o jakieś pół roku, w którym to czasie ufam, że popularność stronki wzrośnie, co zaowocuje większą różnorodnością propozycji.

Matilda

 

22.04.03, wtorek

Kolejny portret z prawdziwego zdarzenia - Sevvie, a jakże by inaczej XD. Następny w kolejce jest Lucius ^^

 

19.04.03, sobota

Nareszcie coś ciekawego w Artach - portret Lupina. Enjoy!

Aha, jeszcze jedno - w necie od jakiegoś czasu krąży fotka z rzekomo ostatnią stroną 5tej, jeszcze nieopublikowanej części Pottera. To jest kit, fałsz i jedna wielka podpucha.

Matilda

 

18.04.03, piątek

Jak podaje CBBC Newsround, wydawnictwo Bloomsbury w lipcu tego roku zamierza wydać pierwszą część Harry'ego Pottera po łacinie. Tak, tak, moi drodzy. Jej tytuł brzmi "Harrius Potter et Philosophi Lapis" i dostępna będzie w twardej oprawie. Ciekawe, czy ta pozycja dotrze do nas.

 

16.04.03, środa

Nareszcie porządny nowy Art, a nie jakiś chibi-pierdek :D Za pomysł kudosy dla Odreanimowanej!

Matildka

 

15.04.03, wtorek

Tym razem rozpoczynamy w Galerii Postaci serię z Maruderami - na pierwszy ogień Sirius Black i Remus Lupin.

 

11.04.03, piatek po raz drugi

Tutaj (kliknijcie prawym przyciskiem myszy i "zapisz element docelowy"), moi drodzy, możecie znaleźć trzy wycięte sceny, które pojawią się na DVD Komnaty Tajemnic. Jest to scenka spotkania fałszywych Crabbe'a i Goyle'a z prawdziwymi (Double Trouble), Borgin i Burkes (Lucius liquidates) oraz test znajomości Gilderoya Lockharta (Pop Quiz). Ponieważ jest to plik .mov, żeby go odtworzyć musicie posiadać Quick Time'a, conajmniej wersję 5.0. Całość zajmuje 9,4 MB. (Zobaczcie, jak Lucius dwukrotnie zdziela Drejcza laską :DDD)

 

11.04.03, piątek

Jak podaje TLC, ukazał się już katalog wydawnictwa Scholastic, zawierający opis V części HP. Ponieważ w takim tekście nigdy nie można uniknąć poważnych spoilerów, małe ostrzeżenie: jeśli nie chcecie wiedzieć niczego na temat fabuły V tomu, nie czytajcie dalej. Na wszelki wypadek, tekst należy podświetlić.

 

  "Powtarzam wam wszystkim raz jeszcze - w świetle powrotu Lorda Voldemorta, jesteśmy tak tylko silni jak zjednoczeni, tak słabi jak podzieleni. Lord Voldemort posiada wielki talent do siania niezgody i wrogości. Możemy z nim walczyć tylko poprzez równie silne więzi przyjaźni i zaufania."

  Tak przemówił Albus Dumbledore na końcu czwartego roku Harry'ego Pottera w Hogwarcie. Ale kiedy Harry rozpoczyna swój piąty rok w szkole czarodziejów, wygląda na to, że te więzi nigdy nie były wystawiane na większe próby. Powrót Lorda Voldemorta podzielił magiczne społeczeństwo na tych, którzy uwierzyli w jego powstanie i tych, którzy woleliby uwierzyć, że to wszystko jest tylko szleństwem i stekiem bzdur - to znowu przez Harry'ego Pottera.

  Dodaj do tego mnóstwo innych zmartwień Harry'ego...

  

  - Nauczyciela Obrony przed Czarną Magią z osobowością niczym trujący miód

  - jadowitego i rozczarowanego domowego skrzata

  - Rona jako Obrońcy drużyny Quidditcha Gryfonów

  - i oczywiście, to czego obawia się każdy uczeń: końcowo roczne Standardowe  

    Umiejętności Magiczne

 

  ...a zrozumiesz, czemu musi stawić czoło Harry za dnia. Ale noce są nawet gorsze, ponieważ wtedy śni o pewnych drzwiach w cichym korytarzu. A te drzwi zdają się być bardziej przerażające od wszystkich koszmarów razem wziętych.

   W najciekawszej jak do tej pory części 7-tomowej powieści J.K. Rowling, Harry Potter staje wobec zawodności samego rządu magicznego świata i nieudolności zarządzających Hogwartem. 

  Pomimo tego (a może właśnie dlatego) odnajduje w swoich przyjaciołach taką głębię i siłę, jakiej nawet się nie spodziewał; bezgraniczą lojalność i nieznośne poświęcenia.

  Choć wątki ścielą się grubo (jak zresztą cała książka), czytelnicy w mgnieniu oka przewrócą wszystkie strony, i opuszczą Hogwart czekając tylko na kolejny powrotny pociąg, tak jak Harry. 

 

A ja ze swojej strony dodam jeszcze, że już 16 maja mamy premierę DVD z drugą częścią filmu. Pojawiła się też informacja, że Steve Kloves, scenarzysta, zaczął już pracować na skryptem do 4 ekranizacji i tak coś się wydaje, że film będzie trzeba rozdzielić na 2 części: "Steve pisze pod jeden film, ale dopiero jak skończy, to się okaże, czy będziemy dzielić całość na dwa", mówi David Heyman, producent. Premiera najprawdopodobniej będzie miała miejsce półtorej roku po części trzeciej.

 

Phew, dawno nie pisałam tak dużo...

Matilda

 

10.04.03, czwartek

W Galerii of Evil mamy najważniejsze info o Voldim.

 

9.04.03, środa

Dziś mamy nowy Arcik z rodzinką Malfoyów - enjoy! :D

Matilda

 

8.04.03, wtorek

Znowu mamy imieniny Seweryna ;) Dużo ich ostatnio. Anyway, w dziale z postaciami mamy dziś Draczka i Pottera. A z ogłoszeń parafialnych jeszcze dodam, że Slavka czeka na FFy.

Matilda

 

7.04.03, poniedziałek

Teoretycznie mamy nowy poddzialik w dziale Harry Potter - znajdować się w nim będą postacie z Bright Side'u, na razie bez subiektywnych esejów charakterologicznych. Na początek Hermiona Granger i Ron Weasley. Zapraszam! Także do głosowania na nas na Świstokliku :>

 

5.04.03, sobota

Ja przepraszam bardzo za brak aktuali tak długi, ale nad przyczynami tegoż się nie będę rozwodzić. Chciałam tylko rzec, że jestem w trakcie przygotowań do nowych działów, zapychających pewne luki merytoryczne specjalnie dla mojego psora od infy i dziś w ramach pewnej, I hope, rekompensaty dodaję jednego *nieskończonego* Arta

Matilda S

.

2.04.03, środa

Kolejny Sevvie

Matilda