the dark side: | fanart | fanfiction | characters | fa doodle 

                                         the bright side:  | fanart | characters

                                                                   website: | news | archives | about | guest book | links

 

Jeśli masz pomysł na Fan Art, jakieś sugestie, pytanie, albo jeśli chcesz po prostu wyrazić swoją opinię na temat stronki - wyślij e-owl!

Lub napisz na GG - 3866095.  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

created and owned by matilda snape aka anks 2002-2005

 

{ About the webmistress }

 

Matilda Snape - czyli ja, powstanowiła coś nabazgrać. (update: XII 2005)

 

Birthdate: 18.06.86

Miasto: Poznań

Ogólna charakterystyka: Nienormalna nastolatka (już niedługo! :(), od której fanatyzmem czuć na kilometr; kilkakrotnie posądzona o satanizm, zdziecinnienie wrodzone i zgłupienie nabyte, z których absolutnie nic sobie nie robi, gdyż uważa je za komplementy :). 

Jej sarkazm i inne reakcje na programy w stylu "Zielone drzwi" czy "Wybacz mi" oraz na łańcuszki kończące się tekstem "jeśli nie roześlesz tej wiadomości do n osób, jesteś bez serca",  postrzegane są na jej niekorzyść jako absolutny brak uczuć, głupota, wspomniana wyżej nienormalność, a nawet sadyzm. 

Zainteresowania: Pogłębianie własnego fanatyzmu, Harry Potter, nowinki z dziedziny grafiki komputerowej, język angielski, historia, Harry Potter itp.

Ulubiona muza: Generalnie cięższa od tej popowej papki. Członkini jedynego polskiego Fan Clubu Ozzy'ego Osbourne'a. Poza tym: Cranberries, Chopin (Eeee... ten polski kompozytor, a nie żaden numetalowy zespół :)), Lifehouse, Mozart (Requiem rulez!) Pidżama Porno (od 4 lat zaliczam urodziny ;]),  Sigur Ros (Independent), Smash Mouth (kojarzyć ze Shrekiem), a także fanka opery Carmina Burana Orffa,  Sunday Bloody Sunday U2 oraz C'est la vie by Emerson Lake and Palmer plus ostatnio zespołów Moonlight i Nightwish.

Ulubione książki: Harry Potter in general, a HP&PoA i HP&HBP w szczególności; Saga o Wiedźminie, His Dark Materials by Pullman and wszystko, co jest po angielsku :P

Ulubione filmy: Leon Zawodowiec, Robin Hood - the Prince of Thieves (Świetny Rickman!), Sleepy Hollow (Love Johnny Depp!)

Ulubione seriale: X-files, Ranma 1/2 (anime), Ally McBeal(Fishyzm rulez!), 21 Jump Street (od tego zaczynał Johnny ;])

Ulubione zajęcia: rysowanie, pogłębianie własnego fanatyzmu, czytanie FFów o Sevie, oglądanie filmów z Johnnym Deppem, nauka angielskiego, robienie na drutach :),  pisanie pierdół takich jak ta, powrotna jazda autobusem ze szkoły do domu, jedzenie, spanie, nieumyślne spadanie z łóżka (mam piętrowe... ouuuu...), oglądanie Jackass na Mtv i X-files, rozmyślanie o tym, czego jeszcze nie wiemy o postaciach z HP, oraz dłubanie w HTMLu (baardzo czasochłonne dla amatorki takiej jak ja)

Ulubiona cecha charakteru: sarkazm, Sarkazm, SARKAZM! Sev, I love you!

Ulubieni aktorzy: Johnny Depp, Jason Isaacs, Tom Felton, David Duchovny, no dobra... Rickman też, Christopher Lee plus Sissy Spacek pośród tych wszystkich facetów.

 

***

Mijają już prawie trzy lata od chwili założenia stronki. Niniejszym dziękuję za motywację do jej założenia Slav - jakkolwiek byśmy pokłócone nie były, to jest to jej zasługa.

Pierwszą i drugą część Pottera zakupiłam na Gwiazdkę 2000 głównie z powodu jej sławy. Chciałam przekonać się, co w tym jest. Być może też dlatego teraz pozostaję pod jej tak wielkim wpływem. Muszę jednak przyznać, że za pierwszym razem, gdy ją czytałam, niespecjalnie mną wstrząsnęła. Ot, taka sobie książka. Potem była premiera trzeciego tomu, na której byłam w Warszawie na Zlocie Magicznych Ludzi (Tak, tak, Hołdys junior incorporated =_="). Tak jakoś przyszło. Później była 4 część po angielsku. 2001 rok, Slav sprowadziła ją sobie koło maja z Great Britain. Miesiąc później ja też już miałam swoją kopię. I odleciałam totalnie. Połowa mojego angielskiego to ta książka - gdyby nie ona, pewnie do dzisiaj nie umiałabym się swobodnie porozumieć w tym języku, a co dopiero pisać teksty.

6 tom mam od momentu premiery - mam wrażenie, że jest zlepkiem wszystkich ffów, które czytałam kiedykolwiek o sevie. to jest po prostu STRASZNE :(

Podsumowując, ja nie wiem, jak przeżyję 7 tom. Mam nadzieję, że Rowlingowa napisze jeszcze biografie zebrane postaci z książki - bo jak pamiętam z wywiadu z Rowlingową, wyobrażała ona sobie bardzo drobiazgowo całe życiorysy swych bohaterów i będę mogła się zaczytywać w hagiografii (hehe) Seva i Luciusa oraz Volda :))